Ta strona korzysta z cookies, aby zapewnić Państwu jak najlepszą funkcjonalność. Dowiedz się więcej
Skip to main content

Obecne portfolio produktów to idealna równowaga pomiędzy dziedzictwem i innowacją, wynikiem czego są nasze znakomite marki.

Saska

SASKA Wiśnia z Nutą Rumu
SASKA Pigwa
SASKA Dzika Róża
SASKA Śliwka Węgierka
SASKA Czarny Bez
  • Jej składniki przenikają się podczas starannego procesu produkcji, osiągając niezwykłe bogactwo smaku i aromatu. Swój szlachetny smak zawdzięcza starannie dobranym składnikom i ich idealnym proporcjom.
  • Saska Pigwa jest wytwarzana z soku dojrzałych owoców pigwy o idealnie kwaskowatym aromacie. Wyjątkowe składniki wydobywają jej niezwykły kolor tworząc szlachetną kompozycję. Wyprodukowana z naturalnych soków, na bazie krystalicznie czystej wody i wykończona naturalnym aromatem pigwy, charakteryzuje się wyjątkowymi walorami zapachowymi.
  • Powstaje na kanwie najwyższej jakości zbóż oraz krystalicznie czystej wody, jednak pełni charakteru nadaje jej ekstrakt z dojrzałych purpurowo czerwonych owoców dzikiej róży. Podczas powolnego wytwarzania Saskiej owoce dzikiej róży uwalniają swoją charakterystyczną słodycz, nadając również całości naturalnego, lekko różowego koloru.
  • Wszystko co najlepsze czerpie z najwyższej jakości składników i krystalicznie czystej wody, jednak pełni smaku nadaje jej wyciąg z dojrzałych, soczyście słodkich śliwek. W trakcie mozolnego procesu produkcji owoce wydobywają z siebie naturalny aromat i przyjemną słodycz, a całość nabiera głębokiego śliwkowego koloru.
  • Powstaje z harmonijnego połączenia specjalnie wyselekcjonowanych zbóż i krystalicznie czystej wody wzbogaconej wyciągiem z owoców czarnego bzu. Podczas niespiesznego wytwarzania Saskiej owoce czarnego bzu wydobywają z siebie charakterystyczny wytrawny smak i naturalny kolor, który wprawi w zachwyt najbardziej wymagających smakoszy.

Saska to wyjątkowe trunki dla tych, którzy cenią jakość opartą na wielowiekowej tradycji.

To kwintesencja polskiej gościnności, szlachetnego smaku i wielu lat doświadczeń mistrzów gorzelnictwa. Stworzone by niespiesznie delektować się ich smakiem.

Polscy mistrzowie gorzelnictwa od wieków doskonalą kunszt wytwarzania znakomitych alkoholi. Są niedoścignieni w produkcji wódek czystych i w zestawianiu alkoholi smakowych, które nie mają sobie równych. Tradycja, doświadczenie i niespieszność to kwintesencja tego czym jest rodzina Saska, wśród której są zarówno warianty czyste, jak i alkohole smakowe.

Inspiracją dla wyjątkowych smaków Saskiej były nalewki tworzone na polskich dworach szlacheckich. Dziś z bogactwa tej tradycji korzystają współcześni mistrzowie gorzelnictwa. W lubelskiej fabryce do starych receptur sięgnęła Joanna Dawidowicz, która od lat zestawia smaki znakomitych alkoholi.  Odtworzone trunki kuszą aromatem owoców, dębowych nut i czystością polskiej wódki.

Saska jest również dostępna w wariantach smakowych.

*Opakowania produktów i dostępne pojemności mogą być różne w zależności od kraju dystrybucji oraz mogą ulec zmianie.