Skip to main content
×

Aktualności

Limoncé Fresh – nowość firmy Stock

Lato to czas na lekkie alkohole – cytrusowe smaki przywołujące wspomnienia śródziemnomorskich wybrzeży i morskiej bryzy. Taki jest Limoncé Fresh, który firma Stock wprowadza na polski rynek.

Limoncé Fresh, to likier o słodko-kwaskowym smaku, wytwarzany z tłoczonych na zimno, orzeźwiających cytryn, dojrzewających w promieniach gorącego włoskiego słońca. Receptura oparta na świeżym soku, wyciśniętym z owoców zapewnia Limoncé delikatny, a zarazem wyrazisty smak. Unikalny proces produkcji tego wyjątkowego włoskiego likieru wymaga mnóstwa cierpliwości. Pełne eterycznych olejków skórki cytryny są poddawane macerowaniu przez kilka miesięcy - leżakują zalane najlepszej jakości spirytusem i cukrem. Dopiero po tym czasie 25-procentowy alkohol jest butelkowany.

Likier typu limoncello od dawna związany jest z wybrzeżem Amalfi. Jego korzenie sięgają jeszcze czasów średniowiecznych, kiedy wytwarzany był przez włoskich rybaków i mnichów. Dziś receptury tej strzeże firma Stock.

Unikalna kompozycja słodyczy i kwaskowego smaku doskonale sprawdza się w letnich wariacjach koktajlowych, znakomicie smakuje także podany na kostkach lodu.

Przeczytaj inne artykuły