Skip to main content
×

Aktualności

Złoto dla wódki Orkisz

Orkisz, wódka premium w portfolio Stock Polska zdobyła złoty medal - Grand Gold Quality Award 2009 - w prestiżowym konkursie Monde Selection w Brukseli.

Monde Selection jest konkursem organizowanym od 1961 roku, przez najstarszą na świecie, niezależną organizację, badającą jakość produktów żywnościowych, w tym alkoholi. Nagrody wręczane są laureatom podczas międzynarodowej gali, która uważana jest za jedno z najbardziej znaczących wydarzeń w branży alkoholowej. 

Złoty Medal, z którym wrócił Orkisz, tym bardziej nas cieszy. Specjalny proces produkcji oraz unikalny surowiec, z którego produkowany jest Orkisz, to dwa główne czynniki wpływające na wyjątkową jakość produktu, najwyżej ocenionego przez jury z Instytutu Jakości Monde Selection.

Wódka Orkisz wytwarzana jest z „prapszenicy" orkisz. W procesie powolnej destylacji otrzymuje się z niej niewielkie ilości luksusowej wódki, którą cechuje niezrównana łagodność i subtelny smak. Dziś zboże orkisz uprawiane jest głównie w górskich rejonach Europy, w gospodarstwach ekologicznych, dzięki czemu orkisz zachowuje swoje cenne właściwości, a przede wszystkim swoją pierwotną formę. To wszystko czyni z lubelskiego Orkiszu produkt na wyjątkowe okazje. Dostępny tylko w wybranych sklepach jak np. Piotr i Paweł, Alma, Nalewki i Inne oraz Real.

Przeczytaj inne artykuły