Skip to main content
×

Aktualności

Marka Żubr prezentuje ofertę alkoholi smakowych

Stock Polska wprowadza na rynek orzeźwiające warianty smakowe marki Żubr, popularnego trunku z segmentu economy. Żubr Cytrynowy oraz Żubr Wiśniowy o zawartości 30% alkoholu jest dostępny  w formacie 90 ml oraz 200 ml już od początku lipca. 

Boom na alkohole smakowe w małych formatach
Współcześni konsumenci coraz częściej sięgają po alkohole smakowe. W bieżącym roku sprzedaż w tej kategorii wzrosła o 10,4% w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego (61 008 tys. litrów vs 55 275 tys. litrów w 2017 roku*). Co więcej, w przypadku tego segmentu popularnością cieszą się mniejsze formaty. Z danych agencji badawczej Nielsen wynika, że pojemności 100 ml oraz 200 ml stanowią 51% wolumenu i ciągle rośnie dynamika ich sprzedaży. W 2017 roku sprzedało się 29 448 tys. litrów alkoholi smakowych w mniejszych formatach, a w bieżącym roku już o 14 % więcej*. 

Orzeźwiające smaki Żubra 
Marka ekonomiczna Żubr jest doceniana przez konsumentów ze względu na jakość oraz konkurencyjną cenę produktu. W bieżącym roku odniosła ona ogromny sukces i jest obecnie brandem z największym wzrostem wolumenu w segmencie ekonomicznym. Sprzedaż produktu w bieżącym roku wzrosła aż o 57 % w stosunku do analogicznego okresu w 2017 roku*. W związku z dynamicznym rozwojem, marka Żubr rozszerza swoje portfolio o dwa, popularne wśród konsumentów warianty smakowe – Żubr Cytrynowy oraz Żubr Wiśniowy. Dzięki naturalnym składnikom oraz orzeźwiającym smakom te nowości idealnie sprawdzą się w okresie wakacyjnym.   

Innowacja w kategorii economy
Nowe produkty marki Żubr to nowatorskie rozwiązanie w segmencie alkoholi ekonomicznych, który zdominowany jest przez warianty czyste. Warianty smakowe bazujące na popularnych smakach wiśni oraz cytryny z pewnością trafią w gusta odbiorców marki i umożliwią dotarcie z ofertą do nowych konsumentów. 

 


Source:
* Stock Polska za Nielsen – Cała Polska z Dyskontami (jako suma rynków: Hipermarkety, Supermarkety bez Dyskontów, Dyskonty – scanning, Duże sklepy spożywcze z sieciami chemicznymi, Średnie i Małe sklepy spożywcze, sklepy Specjalistyczne, Stacje benzynowe, Kioski), Panel Handlu Detalicznego, sprzedaż wolumenowa, okres Kwiecień 2015 – Marzec 2018, kategoria: Wódka.

Przeczytaj inne artykuły