Skip to main content
×

Aktualności

Stock debiutuje w kategorii whiskey

W sierpniu Stock Polska do portfela swoich produktów wprowadza dwie nowości whiskey Blue Barrel i Gold Barrel pochodzące z rejonu Kentucky w Stanach Zjednoczonych.

Historia wytwarzania amerykańskiej whiskey sięga XVII w. Rozpoczęli ją pierwsi osadnicy z Europy. Po latach doskonalenia receptur i procesów, odkryto tajemnicę produkcji doskonałego leżakującego trunku. Szczegół tkwił w beczkach.

Amerykańscy gorzelnicy od lat mieli swoje wyjątkowe i sekretne sposoby przygotowania beczek do leżakowania. Wybierali najlepsze i najświeższe dębowe drewno, a następnie opalali je od środka. To głównie od beczek zależała jakość końcowego trunku. Aby wyróżnić najlepsze beczki, malowali ich wieka - najlepsza jakość oznaczana była kolorem niebieskim oraz złotym. Do tej tradycji nawiązują nazwy naszych nowych produktów - Blue Barrel i Gold Barrel.

Blue Barrel to amerykańska whiskey pochodząca z Bardstown w stanie Kentucky - miasta uważanego za światową stolicę tego trunku. Produkowana z dojrzałych ziaren kukurydzy, które poddawane są procesowi fermentacji i destylacji, po czym trzy lata dojrzewa w nowych, świeżo zwęglonych dębowych beczkach. Nabiera w nich głębokiej barwy i delikatnego dębowego aromatu, który przeplata się z nutami karmelu i wanilii.

Gold Barrel jest wyjątkową kompozycją stworzoną na bazie oryginalnego amerykańskiego bourbona z dodatkiem naturalnych aromatów, doskonale podkreślających jego smak i pochodzenie. Whiskey jest słodkawa o dość ostrym aromacie, który osiąga dzięki wyraźnie wyczuwalnej nucie pieprzowej.

Przeczytaj inne artykuły