Skip to main content
×

Aktualności

Grand Gold dla Wódki Żołądkowej Gorzkiej

Flagowa marka Polmosu Lublin, Wódka Żołądkowa Gorzka, zdobyła złoty medal - Grand Gold Quality Award 2009 - w międzynarodowym konkursie Monde Selection w Brukseli.

Monde Selection jest niezmiennie od 1961 roku wysoko ocenianym konkursem wśród producentów i koneserów mocnych alkoholi. Organizowany przez najstarszą na świecie, niezależną organizację, bada jakość produktów żywnościowych, w tym alkoholi. Nagrody wręczane są laureatom podczas międzynarodowej gali, która uważana jest za jedno z najbardziej znaczących wydarzeń w branży alkoholowej.

W przeprowadzonym w Brukseli konkursie Wódka Żołądkowa Gorzka okazała się bezkonkurencyjnym zwycięzcą, zdobywając złoty medal w swojej kategorii. Walory smakowe, zapach i barwę oraz harmonię składników doceniło międzynarodowe jury z Instytutu Jakości Monde Selection, organizacji, w składzie której znajdują się wyspecjalizowani w danej branży eksperci oraz profesjonaliści z firm badawczych i naukowych.

Złoty medal z konkursu Monde Selection to dla nas znaczące wyróżnianie. Jesteśmy z niego bardzo zadowoleni, tym bardziej, że w ubiegłym roku Żołądkowa Gorzka zdobyła podwójne złoto w konkursie The Central Europe Wine & Spirits Challenge 2008 Edition - Poland. Tak prestiżowe nagrody potwierdzają, że Żołądkowa Gorzka doceniana jest zarówno na rodzimym rynku, jak i na arenie międzynarodowej - powiedział Wojciech Bortkiewicz, Dyrektor Marketingu w Polmosie Lublin.

Żołądkowa Gorzka powstaje z nalewów z ziół dojrzewających w ciemności i nalewów owocowych dojrzewających „w słońcu" oraz najwyższej jakości spirytusu. Od lat jest liderem wódek gatunkowych w Polsce pod względem sprzedaży. Oprócz znakomitej klasycznej, Żołądkowa Gorzka posiada również warianty smakowe: z miętą i z miodem, a 2007 roku także wariant czysty - Czystą de Luxe. W marcu br. pojawiła się w nowej butelce, zachowując niezmienioną recepturę.

Przeczytaj inne artykuły