Skip to main content
×

Aktualności

Kluczowa jest realna pomoc i bezpieczeństwo naszych pracowników z Ukrainy

W tym trudnym czasie, ważna jest pomoc dla Ukrainy na różnych poziomach – materialna, finansowa, ale również wsparcie pracowników pochodzenia ukraińskiego, którzy są tu, w Polsce. Stock Polska dołącza do firm angażujących się w działania i zapowiada dalsze inicjatywy.

Oświadczenie Marka Sypka, Dyrektora Zarządzającego Stock Polska 

(…) W miniony czwartek nasz świat diametralnie się zmienił. Pragniemy wyrazić słowa wsparcia dla wszystkich dotkniętych wojną w Ukrainie.

Jako Firma, czujemy się odpowiedzialni za wszystkich naszych pracowników, a w tym szczególnym czasie, zwłaszcza za pracowników z Ukrainy. Z każdym z nich jesteśmy w stałym kontakcie, każdy otrzymał od nas finansowe wsparcie i każdy może liczyć na naszą dalszą pomoc.

Podjęliśmy też decyzję, że jeśli którykolwiek z naszych pracowników postanowi wracać do swojego kraju, aby w tym szczególnie trudnym czasie wspierać swoich najbliższych, lub walczyć o wolność swojej Ojczyzny, potraktujemy taką nieobecność jako płatny urlop i zagwarantujemy miejsce pracy po powrocie do Polski. Sytuacja jest wyjątkowa i wymaga wyjątkowych działań.

Jednocześnie pracujemy także nad wsparciem finansowym dla Ukrainy. Wiemy, że przed nami wszystkimi jeszcze wiele ciężkich dni i że pomoc dla uchodźców oraz walczących będzie potrzebna nie tylko dziś, ale z pewnością przez kolejne miesiące – Marek Sypek, Dyrektor Zarządzający Stock Polska.

Firma podkreśla, że to podstawowa forma wsparcia dla Ukrainy i jedynie wstęp do dalszych działań na jej rzecz. Jednocześnie wielu pracowników podjęło oddolne inicjatywy pomocy, organizując się i dokładając własne cegiełki.

W tym czasie szczególnie zwracamy się z prośbą o empatię i otwartość na potrzeby ludzi, którzy nas otaczają. Pomimo tego, że dzielą nas granice administracyjne, rozejrzyjmy się dookoła siebie i zauważmy ludzi, których ta trudna sytuacja dotyka bezpośrednio. To czas na rozmowę i uważność na siebie nawzajem. Jesteśmy otwarci na wszelkie prośby o pomoc i możliwości przekazania wsparcia. Szczerze zachęcamy do współpracy w niesieniu pomocyMarek Sypek, Dyrektor Zarządzający Stock Polska.

Przeczytaj inne artykuły