Skip to main content
×

Aktualności

Grupa Stock Spirits Obsypana Złotem w Konkursie Monde Selection w Belgii

Stock Spirits Group (SSG), jeden z najszybciej rozwijających się koncernów spirytusowych w Europie, otrzymał aż dziesięć nagród w tegorocznym konkursie jakości Monde Selection w Belgii. W imponującym dorobku znalazły się Wielkie Złote Medale dla Stock Sambuca i Gala Caffe, a ponadto siedem złotych medali, w tym dodatkowe wyróżnienie branżowe dla jednego z najnowszych produktów w gamie SSG – wódki premium Stock Prestige. Lubelska Cytrynowka otrzymała srebro. 

Nagrody przypadły trzem najważniejszym rynkom, na których działa SSG: spółka Stock srl (Włochy) otrzymała dwa Wielkie Złote Medale i dwa Złote Medale, Stock Plzen (Czechy) – trzy złote nagrody, natomiast Stock Polska – dwa Złote Medale i jeden Srebrny*.

Dzięki zwycięstwom w konkursie Monde Selection koncern SSG ustrzelił hattricka nagród branżowych w 2010 r. po wygranych w konkursach San Francisco World Spirits Competition i Ultimate Spirits Challenge w Nowym Jorku w ubiegłym miesiącu.

Monde Selection, Międzynarodowy Instytut Jakości, przyznaje swoje prestiżowe nagrody branżowe co roku od bez mała 50 lat. Szczyci się doświadczeniem w badaniu i analizie produktów konsumpcyjnych z całego świata, którym przyznaje słynne nagrody jakości. Surowe badania kategorii wyrobów spirytusowych i napojów alkoholowych trwają nawet cztery miesiące i są kierowane przez prof. J. Bessemansa, znanego enologa i eksperta w zakresie win i napojów alkoholowych.

Odnosząc się do zwycięstw, Chris Heath, dyrektor generalny Stock Spirits Group, powiedział:

„Ogromnie cieszę się, że wszystkie dziesięć zgłoszonych przez nas marek zostało wyróżnionych przez szacowne jury Monde Selection. Nagrody dla naszych spółek we Włoszech, Polsce i Czechach dowodzą, jak mocną mamy pozycję w regionie, są potwierdzeniem przyjętej przez nas polityki oferowania konsumentom wysokogatunkowych wyrobów w rozsądnych cenach”.

„Szczególną radością napawa mnie fakt, że dwie nasze włoskie marki, Stock Sambuca i Gala Caffe, doczekały się Wielkich Złotych Medali. Marki wysokiej jakości są kluczem naszego dotychczasowego sukcesu i będą podstawą naszej strategii rozwoju w Europie Środkowej i Wschodniej”.

*Pełne dane na temat nagród dla SSG w konkursie Monde Selection:

Produkt Nagroda Rynek
Stock Sambuca Wielki Złoty Medal (Grand Gold) Włochy
Gala Caffe Wielki Złoty Medal (Grand Gold) Włochy
Fernet Stock Citrus Złoty Medal (Gold) Czechy
Gran Gala Złoty Medal (Gold) Włochy/USA
Amundsen Cherry Złoty Medal (Gold) Czechy
Limonce Złoty Medal (Gold) Włochy
Key Rum Cream Złoty Medal (Gold) Czechy
Wódka Żołądkowa Gorzka na Trawie Żubrowej Złoty Medal (Gold) Polska
Stock Prestige Złoty Medal (Gold) Polska
Lubelska Cytrynowka Srebrny Medal (Silver) Polska

 

Przeczytaj inne artykuły